Rrojekts: Es zinu - kopā mēs varam
Nr. 2023./LV/NVOF/MIC/014/44
Projekta realizācijas termiņš 01.04.2023.-31.10.2023.
Projekta “Es zinu- mēs varam” mērķis ir ir stiprināt pilsoniskās sabiedrības ilgtspējīgu attīstību un demokrātiju Latvijā, veicināt dažāda vecuma cilvēkiem savstarpējo komunikāciju. Projekta īstenošana sniegs ieguldījumu programmas „NVO fonds” mērķa – atbalstīt pilsoniskās sabiedrības aktivitātes, pilnveidot zināšanas un prasmes cilvēku saliedēšanā un komunikācijā.
Projekta dalībnieki: Rēzeknes un Rēzeknes novada iedzīvotāji, pirmsskolas vecuma bērni, jaunieši, vecāki. Kopumā tiek plānots iesaistīt 971 dalībnieku.
Projekta ietvaros tiek īstenoti pasākumi, kas:
– pirmsskolas vecuma bērniem attīsta komunikācijas prasmes, kas ir svarīgas mācību procesā;
– vecākiem nodrošinās jaunu zināšanu un prasmju apguvi bērna audzināšanas un attīstības jomā. Kā galvenā mērķa grupa izvirzīta Rēzeknes un Rēzeknes novada iedzīvotāji.
– jaunieši iegūs savu pirmo darba pieredzi, kas ir preventīvais darbs dažādu devianto uzvedību izpausmēm.
– veicinās dažādu paaudžu savstarpējo komunikāciju;
– mazinās vardarbību ģimenēs, sniedzot alternatīvu pozitīvā bērna audzināšanā un saturīga kopā laika pavadīšanas veidiem;
– veidos uzticēšanos un pozitīvo tēlu biedrībai starp iedzīvotājiem;
Projektā ir izstrādāti 7 darbības virzieni mērķa sasniegšanā:
- “Es protu draudzēties”, pirmsskolas vecuma bērniem attīstīt komunikācijas prasmes;
- “Kopā daram, kopā radam”, saliedējošie pasākumi pirmsskolas vecuma bērniem un vecākiem;
- “Zinošs vecāks- laimīgs bērns”, lekcijas vecākiem par bērna audzināšanu un attīstību;
- “Rīkojies un uzdrīksties”, jauniešu brīvprātīgais darbs (13-18 g.v.)
- Biedrības mūsdienīgas saites izveide,
- “Izbraukuma teātris”, brīvprātīgie jaunieši brauc uz 11 pirmsskolas izglītības iestādi ar savu priekšnesumu. Tas mazina paaudzu konfliktu, attīsta komunikācijas prasmes.
- Konkurss/ viktorīna ģimenēm ar mērķi dot praktisku iespēju jauniešiem darīt labas lietas, paaugstina ģimenes vērtību, mazina paaudžu konfliktus, neizpratni.
Projekta rezultātā tiks stiprināta pilsoniskās sabiedrības ilgtspējīga attīstība un demokrātija Latvijā. Tiks veicināta biedrības Multifunkcionālais atbalsta un izaugsmes centrs “SkalaDar” atpazīstamība, izpratne par tās mērķi un uzdevumiem, tiks veicināta sadarbības starp dažādām institūcijām ar mērķi sniegt pienesumu vietējai sabiedrībai un videi. Bērniem, jauniešiem un viņu ģimenēm tiks attīstītas prasmes un iemaņas savstarpējai komunikācijai, zināšanas par bērnu audzināšanas un attīstības īpatnībām. Mūsu sabiedrība kļūst saliedēta, toleranta, atvērta, izglītota, kas rada pozitīvas pārmaiņas dalībnieku dzīves kvalitātē, viņu ģimenēm, citiem iedzīvotājiem un vidē, kurā mēs dzīvojam.
Projekta ietvaros ir paredzētas 22 lekcijas vecākiem, 51 tikšanās stunda jauniešiem ar karjeras konsultantu, 166 nodarbības ar pedagogu vai citu speciālistu, 11 jauniešu izbraukumi ar priekšnesumu, 5 viktorīnas/ konkursi ģimenēm, 75 nodarbības pirmsskolas vecuma bērniem, 40 saliedējošas nodarbības vecākiem ar bērniem. Kopumā plānots iesaistīt 971 dalībnieku.
Pasākumu finansiāli atbalsta:
Sabiedrības integrācijas fonds no Kultūras ministrijas piešķirtajiem Latvijas valsts budžeta līdzekļiem.
Sekojiet līdzi